Varikozas vēnas. Profilakse, uzturs un vingrošana

Ārsts pārbauda pacienta kāju

Sākotnējā posmā slimība reti traucē pacientiem. Tomēr progresīvu vēnu klātbūtne, pat ja tās vēl neuztraucas, jau rada lielas dzīvības briesmas, jo jebkurā brīdī var rasties visbīstamākā komplikācija - tromboflebitis.

Ar varikozām vēnām bojāti vārsti ļauj asinīm iekļūt virsmas venozās sistēmā, kā rezultātā palielinās spiediens, kas noved pie to izplešanās. Asins plūsma palēninās, audu spēks ar skābekli samazinās, rodas čūlas.

Slimības cēloņi:

  • iedzimtība; Iedzimts asinsvadu vājums
  • Garas statiskas slodzes
  • Mazkustīgs dzīvesveids
  • Hormonālo narkotiku un hormonālo traucējumu lietošana
  • grūtniecība
  • Kāju ievainojumi
  • Atcelšanas smagums, pārslodze (piemēram, pēkšņa aktīvās apmācības sākums pēc vairāku gadu neaktīva dzīvesveida)
  • smēķēšana

Risks Cilvēki ir vienādi gan jauni, gan veci cilvēki:

  • Tie, kas valkā augstus papēžus;
  • sportisti, kuru klases ir saistītas ar lielu kāju slodzi (teniss, smagais vieglatlētika, kultūrisms);
  • Profesija liek jums stāvēt uz kājām darba dienas laikā, būt pie stūres, datoru frizieriem, pārdevējiem, skolotājiem, viesmīļiem un citu profesiju pārstāvjiem, kuri daudz laika pavada stāvot;
  • "Sēžot" profesijas un tās, kurām patiešām patīk mest kāju uz kājām;
  • Kafijas un alkohola fani, jo šie produkti dehidrē ķermeni un tādējādi sabiezē asinis, sarežģot tā ceļu atpakaļ uz sirdi.

Kā atpazīt slimību:

Ja līdz darba dienas beigām jūs jūtat smagumu kājās, un jūsu iecienītās kurpes ir kļuvušas krampjveida gaismas edēmas dēļ, tad šīs ir pirmās pazīmes. Periodiski rodas krampji, arī kaviāru sāpēm vajadzētu modināt.

Izmaiņas vēnās parasti sākas ar mazām acij - ar asinsvadu zvaigžņu izskatu.

Nākotnē lielās vēnās notiek neatgriezeniski procesi, tie nonāk virspusē, viņu sienas dažās vietās kļūst plānākas un izskatās mezglotas.

Pārtika un diēta

Varikozu vēnu uzturs ir ne vairāk kā dārzeņu un augļu, vismaz sāļš un kūpināts. Diēta ar zemu dzīvnieku olbaltumvielu, tauku un rafinētu ogļhidrātu saturu. Asinis sabiezē no akūtiem pārtikas produktiem, kas noved pie asins recekļu veidošanās. Degvīns, konjaks un viskijs darbojas līdzīgi. Ieteicams ēst pēc iespējas mazāk gaļas. Nav brīnums, ka Papuans un Tālo Austrumu tautas, kas dod priekšroku veģetāriem ēdieniem, nekad necieš no šīs slimības.

Iekļaujiet zivis, svaigus augļus un dārzeņus, pārtikas produktus, kas bagāti ar šķiedrvielām, ar augstu C vitamīna saturu, rutīnu uzturā. No augu izstrādājumiem viss ir noderīgs. ABC princips ir spēkā šeit, kur A ir burkāni, B ir lapu salāti, un C ir zaļumi un citrusaugļi. Šim sarakstam jāpievieno vēl divi svarīgi vitamīni, stiprinot asinsvadu sienas. Tas ir E vitamīns, kas atrodas olīveļļā, un P vitamīnam, kas ir daļa no valriekstiem, zaļās tējas un rāpuļprogrammām. C un E vitamīni ir vēnu un venozo vārstu saistaudu komponenti. Pārsteigumā vēnas ir pārsteidzoši bagātinātas ar nepieciešamajām barības vielām un padara tās elastīgākas kviešu un rudzu graudus, kā arī zirņus, pupiņas un zaļos sīpolus. Ķiploki ir īpaša vieta.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka ķiplokiem ir labvēlīga ietekme uz asinīm. Tas izpaužas asins recekļu veidošanās novēršanā - asins recekļu veidos - asins recekļus, kas apgrūtina vai pārklājas ar asinīm.

Ja mēs apkopojam gandrīz trīsdesmit zinātniskus eksperimentus, kuru laikā ķiploku ietekme uz asins viskozitāti tika pārbaudīta, tad to var īsi noteikt šādi: ja ķiplokus noteiktu laika periodu lietojat par 50%, jūs varat sagaidīt, ka intravaskulāru mākoņu izkliedes līmenis palielinās par 50%. Papildus tam, ka asinīs asins recekļu rezorbcija asinīs, ķiploki arī neļauj trombocītiem palielināties un kompaktoties, un tāpēc veidot asins recekļus.

Katru dienu ēdiet 2-3 ķiploku daiviņas ar ēdienu. Tas palīdz samazināt asinsspiedienu, attīrīt aterosklerozes nogulumu traukus, stiprināt to sienas un novērst varikozas vēnas utt.

Profilakse:

Ja jums ir sākotnējās varikozās vēnu pazīmes, tad ievērošana ar diezgan vienkāršiem noteikumiem palēnināsies un dažos gadījumos, lai izvairītos no tā turpmākas attīstības.

  • Nelietojiet prom ar karstām vannām pirts, ilgstoša uzturēšanās saulē. Viss iepriekš minētais samazina venozo toni, noved pie asiņu stagnācijas apakšējās ekstremitātēs.
  • Vairāk pārvietoties. Lai stiprinātu vēnas un uzlabotu asinsriti, palīdzēs regulāri sportot. Aerobika, skriešana, peldēšana mērenā režīmā veicina jūsu vēnu dziedināšanu.
  • Samazināt svaru. Cilvēki, kas cieš no liekā svara, ir īpaši jutīgi pret šādu slimību. Pilna cilvēka asinsvados ir vairāk asiņu nekā personai ar normālu svaru, tāpēc šādi kuģi rada pārāk lielu slodzi. Mēs varam sniegt tikai vienu padomu cilvēkiem ar lieko svaru šādā situācijā - zaudēt svaru un pastāvīgi būt normālam.
  • Nelietojiet stingras drēbes, ganāmpulka un zeķes ar stingrām elastīgajām joslām, jo tas noved pie vēnu izspiešanas. Bet zeķubikses un zeķu atbalstīšana palīdz novērst varikozas vēnas.
  • Vienmērīgi pārmaiņus slodzi, ilgu laiku nekad nepaliekot tādā pašā stāvoklī.
  • Nesēdiet uz kājas! Mestot vienu ceļgalu uz citu, uz asins plūsmas ceļa tiek radīts šķērslis.
  • Pārvietot. Varikozas vēnas var izraisīt ilgstošu stāvokli, jo šajā gadījumā tiek traucēta normāla asins plūsma. Mēģiniet pārvietot svaru, ja jums ilgu laiku jāstāv. Arī ilgtermiņa sēdēšana jums nenodarbosies: mēģiniet pa laikam piecelties un pārvietoties pa istabu vai staigāt ik pēc pusstundas.
  • Vingrinājums no rīta. Pirms došanās gulēt un no rīta pēc pamodināšanas uz 3-5 minūtēm, savērpjot kājas un pēdas - tas uzlabo asinsriti apakšējās ekstremitātēs.
  • Nelietojiet papēžus Un sašaurinātas kurpes.
  • Ielejiet kājas ar aukstu ūdeni Pēc darba.
  • Dodieties uz rasu vairāk un rezervuāru mala vasarā.

Ja jūs neesat slims ar varikozām vēnām, bet tikai ar to ir predisponēts, profilaksei būs noderīga ikdienas pašsajūta, ar mīkstiem sitieniem un kājām mīcot no apakšas.

Ja jau tiek veikta “varikozu vēnu” diagnoze, kāju masāžas procedūras ir aizliegtas!

Fizisko vingrinājumu un hroniska aizcietējumu trūkums ir faktori, kas veicina varikozu vēnu attīstību.

Ja jūtat smagumu naktī vakarā pēc darba dienas, miega un atpūtas laikā jūsu kājas ir jāuztur augstā stāvoklī. Kad jūs atpūšaties, izlasiet grāmatu, skatieties televizoru - mest kājas augstāk. Jūs varat ievietot augstu spilvenu vai veltni.

Ja jūsu darbam ir pievienota gara sēdeklis pie galda vai arī jūs ilgstoši stāvat, jums biežāk vajadzētu mainīt kāju stāvokli, staigāt vietā, pagriezt pēdas.

Pēc dušas vai vannas pieņemšanas kājas izskalojiet ar aukstu ūdeni. Ir sporta veidi, kas ir noderīgi ar šo slimību - tas, pirmkārt, ir peldēšana, kā arī staigāšana, viegla skriešana, riteņbraukšana, slēpošana.

Ārstnieciska un terapeitiskā vingrošana:

Īpašo vingrinājumu ikdienas veiktspēja būs ļoti izdevīga:

  1. Pacelties zeķēm. Sākuma pozīcijas - mēs stāvam taisni, pēdas ir paralēlas viena otrai un piespiestas viena uz otru. Uz vienu reizi - dodieties uz zeķēm, uz divu rēķina - dodieties uz sākuma stāvokli. Atkārtojiet 20-30 reizes.
  2. Celšanās (zeķes - atsevišķi). Sākuma pozīcijas - mēs stāvam taisni, papēži - kopā, zeķes - atsevišķi. Uz vienu reizi - dodieties uz zeķēm, uz divu rēķina - dodieties uz sākuma stāvokli. Atkārtojiet 20-30 reizes.
  3. Celties (papēži - atsevišķi). Sākuma pozīcijas - mēs stāvam taisni, zeķes - kopā, papēži - atsevišķi. Šajā pozīcijā uz vienreiz - dodieties uz zeķēm, uz divu rēķina - dodieties uz sākuma stāvokli. Atkārtojiet 20-30 reizes.
  4. Vēl viens noderīgs vingrinājums ir “velosipēds” no melošanas stāvokļa aizmugurē. Tas ir ļoti svarīgi - veicot šo vingrinājumu, iztaisnojiet kājas līdz galam.

Jūs varat veikt šos vienkāršos vingrinājumus, pat veicot ikdienas biznesu (kad gatavojat putru vai stāvat birojā Xerox). Esi vesels!